İnternetten ürün alırken dikkat edilmesi gerekenler

  • 16 Mart 2016
  • mahsun
  • Genel
  • 0

İnternetten ürün alırken dikkat edilmesi gerekenler
Kıyafet alırken ürünleri iyi tanımalısın. Öncelikle ürünlerin kalıpları birbirine bazen çok uymaya bilir. Beğenerek aldığınız bir şey size bol yada dar gelebilir. Bazen ürünlerin fotoğraflarına aldanmamak lazım. Bazı firmaların mankenlerinin özelliklerini dikkatli inceleyin. Onun göğüs kafesindeki genişlik bile size ürünü alıp almamak için fikir vermeli. Alacağınız ürün ile ilgili bilgiler verilmemişe mesaj atın. Size dönüş yapacaklardır. Yada arayın. Kem küm ediyorlarsa boş verin ürünü. Aradığınızda konuşan kişinin davranışı da çok önemli. Olumlu yönde olursa sempati kazanır, olumsuz olursa firma kaybeder. Aklınıza takılan şeyleri sorun. Aldığınız ürün sıkıntılıysa, ne olursa olsun iade edin. Temizlik yada gıda ürünleri alırken sadece fotoğrafa bakmayın. Alt taraftaki ürün ile ilgili yazıları okuyun. Fotoğraflar bazen yanıltıcı olabiliyor. En basitinden parfüm şişesi büyük görülüyor. Alıyorsunuz ürünü ufacık bir şey geliyor. Sorun yaşamamak için internetten alırken ürünlerin içeriklerini de okuyun. Eğer yoksa ya da ayrıntılı açıklanmadıysa mesaj atıp öğrenin.

4

Aldığınız ürün dolap gibi demonte özellikli ise,  kurulum şeması en önemlidir. Eğer aldığınız üründe bu yoksa email olarak atsınlar ya da kargo ile yollasınlar.

Beğenip aldığınız üründen farklı bir modelde ürün geldiyse geri iade edin. Eğer isteseydiniz zaten sizde o ürünü alırdınız. Kırılacak ürünlerde kargoyu kontrol ederek alın. Kargo firmaları çoğunlukla bırakıp gidiyor. Siz kargo firmalarından gelecek kargonuz için getirecek kişinin telefon numarasını alın. Ürününüz vaktinde gelmediğinde kargo merkezini arayın yada email atın. Aynı hataları tekrar yapmıyorlar emin olun. Bir keresinde yemek takımı almıştım, sağ olsun kargo firması bırakıp gitmiş. Eve getirdiğimde tabakların bir tanesi kırık çıktı. Aradım firmaya söyledim. ‘Siz dert etmeyin biz kargo firmasıyla yenisini yollarız. Kargo firması ile görüşüp hatalarından dolayı onların adına sizden özür dileriz’ dediler. Firma yeni tabak yolladı. Benden büyük bir artı aldı.

5

İnternetten ürün alırken, elektronikten giyime gıda ve temizlik ürünleri kadar birçok alanda hayatımızı kolaylaştırıyor. Özellikle yoğun çalışan ve bulundukları yerde her türlü ürüne ulaşamayan alıcılar için fırsatlar yelpazesidir. İstediğin ürünü araştırıp, kararlaştırıp, en uygun hangi sitede, kaç taksit olduğunu yerinizden kalkmadan öğrenebiliyorsunuz.Hatta cep telefonuzdan istediğiniz siteden, bilgisayar başına oturmadan yolda ,gezmede, toplantıda bile rahatlıkla alabiliyoruz. Örneğin, televizyon alacaktık birkaç yer gezdik baktık olmuyor. İnternetten aynı modeli daha uygun fiyatlarla, indirimli üstelik taksitle aldık. İnternetin bir güzel tarafı da her şeyi aynı yerden almak zorunda değilsiniz. Askı aparatı ve başka alacaklarımı başka bir siteden aldım. Eğer mağazadan alsaydım, diğer aparatları mecburen oradan almak zorunda kalacaktım. Kısa bir süre sonra ürünlerim geldi. Aradım firmayı gelip ücretsiz kurulumu yaptılar.1

 

İnternet sayesinde, kendimizi harap ettiğimiz dönemler çok şükür ki geride kaldı. Çevremdeki insanlara göre tam bir alışveriş koliğim. İnternetten alışverişin kötü tarafları da var. Mesela artık mağaza alışverişi bana zevk vermiyor. Bir ara şöyle dedim; hem eve getiriyorlar hem daha uyguna alıyorum. Neden kendime eziyet edeyim ki? Siz de bakın kafanıza uygunsa alın. Herkesten önce sizin önceliğiniz ve rahatınız önemli. Bu söylediklerimi bir düşünün…..:)
mahsun

Yorum yazın