Değişik Tatil Seçenekleri ve İnternet

  • 16 Mart 2016
  • mahsun
  • Genel
  • 0

Değişik Tatil Seçenekleri ve İnternet
Çalışan insanlar için yaz ayı,  bir anlamda tatil demektir. Kimilerimiz tatil planını aylar öncesi yapar. Tabii  bu o insanlar için avantaja dönüşebilir. Tatil sizin için  ne demek önce bu sorunun cevabını verin. Tatil benim için farklı yerler görmek, tarihi yerleri görmek incelemek, mimari eserleri dönemlerine göre sanat eserlerini incelemek mükemmel bir tatilin vazgeçilmezi. Tabii  açık büfe kahvaltıda önemli, tatil bitiminden sonra diğer tatil için plan kuran bir insanım. Anneme göre tatil sessiz bir yayla kösesinde huzur demek. Kardeşime  göre ise deniz soluksuz eğlence olması demek. Babam ise dağ başında orman içinde kuşlar içinde mangal başında geçirilmeli. Bir ailenin her bireyi bile farklı düşünürken bizim de düşünmemiz gerek. Zamanla insanların içinde bu düşünceler değişebiliyor.

Ama öncelikle ne istiyorsunuz? Ben  sizin için seçenekler sunayım. Gezmeyi sevenler tur programları  tam size göre. Şöyle  bir durum da var tabii tarihi yerler mi görmek istiyorsunuz, yoksa deniz turizm araya da tarih serpiştirilsin mi istiyorsunuz? Deniz istemiyorum sadece kültür turu olsun istiyorsanız  farklı seçenekler var. Tur  firmaları ile kısa sürede çok yeri daha uygun geziyorsunuz? Biz şimdiye kadar birkaç turla tatile çıktık. Çok eğlendiğimiz gruplar oldu. Ülkemizin cennet topraklarında o kadar güzel yerler var ki daha sonra tekrar gezmeyi düşündüğüm yerler. Merak ettiğiniz yerleri öncelik sırasına koyun. İlk turumuz Karadeniz turuydu. O coğrafyayı gezmeye vaktimiz olmamıştı. Çok eğlendim çok güzel şeyler öğrendim. Mimari  yapılarına tutuldum bozulmamış doğası harika. Ege Akdeniz turunu da gittim. Deniz çocuğu olmama rağmen deniz tatilleri bana göre değil bunu anladım. Sevdiğim şey tıkış tıkış olan kültür turları. Bayılıyorum tarihi yapılara, onlarla saatlerce vakit geçirmek vazgeçemediklerimden. Tabii bu dönem dönem değişebiliyor. Çok  yoğun bir çalışma yada kötü bir dönem  sonrası insan huzur ve sessiz bir tatilde isteyebiliyor. İşte bu dönemlerde otel tatilleri tam size göre. Otelde akşam eğlence sabah geç saatte kahvaltı sonra havuz on numara beş yıldız dinlenme şekli. Buna denizi de ekleyebilirsiniz. Yorucu ve yoğun bir dönemin ardından insan rahatlamak istiyor. Size tavsiyem telefonunuzu da bırakın. Geçenlerde tatil döneminde telefonu bıraktım elime almadım. Ne güzel on ikide kalkıyordum kahvaltı yapıyorum, bilgisayarıma girip internetten alışveriş yapıyorum. Ama bilerek maillerime ve telefonlarıma bakmıyorum. Tatil sonunda yüzüme renk gelmişti. Sanki  kan nakli yaptırdım. Tatilde sıkıntılarınızı geride bırakın yoksa bir anlamı olmaz. Kış tatili içinde kayak merkezleri çok ideal.

Tatil için internetten tatil fırsatlarını araştırmak lazım. Mesela biz yaz tatilimizi yaklaşık altı ay önce aldık. Taksit yaptık tatile gittiğimizde ödemesini bitirmiştik. Bu  nedenle çok sıkıntı çekmedik. Bu arada bazı tur yada otel firmaları erken rezervasyonun yanında  belirli şartlardaki iptallerde size ücretinizi iade ediyorlar. Katıldığımız turda normal fiyattan az bir farkla böyle bir şeyde satın almıştık. Sonuçta her şey biz insanlar için. Genelde bir hafta öncesinde işlemlerinizi iptal hakkını sunan firmalar var. Tura katılacağınız zaman gezeceğiniz yerleri öncesinde bir araştırın. Nasıl hareket etmeniz gerektiğini konusunda size yardım eder. Ayrıca  tatilde istenen hediyeler var. Bunlar içinde araştırma yapın yoksa sizi kaz gibi yolarlar. Bence kimseye hediye sözü vermeyin. Siz tatilde iken birde onlara hediye derdine düşmeyin. Otelleri de incelemek lazım. Bir yere gitmeyi düşünüyorsunuz ? Otelde kalacaksanız oradaki otelleri araştırın. Hatta şikayet sitelerdeki yorumlarına da bir bakın, herhangi bir sorun teşkil etmiyorsa o zaman tatiliniz hayırlı olsun. Tatilinize uzun süre önce karar verin  hangi tür tatili tercih ediyorsanız planlayın ve alın. Sonra tatilin keyfini sürün.
mahsun

Yorum yazın